Built with Berta


 1. Art Studio Peahen 2.  


  Par mākslas studija "Peahen"  (20.02.2007.)

   


  LV

  Glezniecības un sietspiedes darbnīcas Peahen izveidotāja ir Patricija Brekte – jauna, radoša un mērķtiecīga māksliniece. P. Brektes kontā ir vairākas personālizstādes –Point of View. Urban Stories (Vācija), Fata Morgana (Dānija, )Magreb Al Aksa jeb Rietošās saules zeme,  Melnbaltie ritmi (Sanktpēterburga, Krievija), Auto dīkstāve, kas notika vecās vējdzirnavās Gulbenes rajonā, Tiltmaršrutētājs (ZMPB) un Realitāte un ilūzija Pleskavas (Krievija) Valsts Mākslas muzejā. P. Brekte papildinājusi savu radošo darbību ar profesionāliem apmeklējumiem gan radošajā darbnīcā Brēmenē, gan Cité Internationale des Arts Parīzē, gan piedaloties Rīgas un Brēmenes sadraudzības projektā Rehtenfeldā (Vācija), kā arī līdzdarbojoties Latvijas dienās Hamburgā un iesaistoties Bite Open Art projektā Vērmanes dārzā Rīgā.

   

  Paralēli saviem meklējumiem nozīmīgās grafikas izstādēs, māksliniece ir piedalījusies glezniecības izstādēs, paplašinot personīgo jaunradi ar sava glezniecības stila izkopšanas procesu. Māksliniece atzīst, ka viens no svarīgākajiem radošās darbības pieredzes bagātināšanas veidiem ir ceļojums un mākslas klimata maiņa. „Ceļojums un dzīve kustībā ir viena no manām galvenajām dzīves sastāvdaļām,” saka P. Brekte.

   

  Par darbnīcas sargātāju un guru ir izvēlēts pāvs ar kuplu asti – tas ir attēlots logo, un izvēle nemaz nav nejauša. Tas tāpēc, ka nosaukums Peahen ir aizgūts no angļu valodas, kas burtiskā tulkojumā nozīmē „pāvs” sieviešu dzimtē.

   

  Radošā darbnīcā Peahen atrodas Andrejsalas Korpusu ceha 1. stāvā, tā slēpjas aiz lielām, koši sarkanām durvīm, virs kurām ir liela izkārtne ar logo (pāvs). Dažus gadus atpakaļ ar draugu palīdzību tika veikts telpu kosmētiskais remonts un nu jau sešus gadus šeit notiek dažādas mākslas aktivitātes, gan radošās darbnīcas, gan gleznošanas un sietspiedes stundas, kā arī ir notikuši vairāki muzikāli pasākumi. P. Brekte ar domubiedriem ir realizējusi vairākus mākslas projektus, līdz ar to paplašinot telpas daudzfunkcionālo pielietojamību un padarot  vietu sabiedrībai pieejamu gan Muzeja naktīs, gan Baltajās naktis, gan arī Andrejdienās.

   


  Peahen darbības lauks


   


  • Radoša atmosfēra

  Kā galvenais darbnīcas mērķis ir  mākslinieces individuālo radošo domu lidojuma transformēšana glezniecībā un publiski pasākumi, iesaistot arī citus māksliniekus. 

   

  • Radošās darbnīcas 

  Mākslas Studijai ir piecu gadu pieredze dažādu radošo darbnīcu organizēšananā gan uz vietas Andrejsalā, gan izbraukumos. Vairāk skatīt sadaļā WORKSHOPS. 

   

  • Projekti 

  Telpas piemērotas radošu mākslas projektu realizēšanai, mākslas radīšanas vajadzībām.

   

  • DJ PARTY 
  • Stundas
  • Glezniecība

  Kopš 2010. gada regulāri notiek mācību stundas gleznošanā, grupas ir gan latviešu, gan krievu valodā. 

  • Stundas / Sietspiede

  Kopš 2007. gada vasaras  Peahen Studijā sāka darboties sietspiedes darbnīca indivuduālām vajadzībā, bet kopš 2010.gada sietspiede darbojas kā daļēji atvērta publiska sietspiedes darbnīca un pieņemt arī pasūtījumus. Noteiktā laikā interesentiem ir iespējams ielūkoties šīs grafikas tehnikas radīšanas aizkulisēs.

  • Izstādes un atvērto durvju dienas

  Sietspiedes darbu izstāde Stundu leņķis un pirmās atvērto durvju dienas (30.11.—15.12.2006.) ietilpa Andrejdienas svinību programmā.

  • DJ pasākumi un koncerti

  2007. gada 15. janvārī darbnīcā pirmoreiz spēlēja divas grupas – Katapulta un no name. Plānots arī turpmāk vismaz reizi mēnesī rīkot mūzikas pasākumus, kuros piedalītos dažādi dīdžeji un grupas. Kopš 2007. gada pavasara regulāri tiek rīkoti dažāi DJ party un privātās ballītes. Vairāk info sadaļā DJ PARTY.

  • Kino vakari
  • Fotosesijas

   


  About Art Studio Peahen


  ENG

  Peahen, Andrejsala's painting and screenprinting studio, was founded by Patricija Brekte, a young, ingenious and ambitious multiartist. Patricija's CV already lists four solo exhibitions: Black-and-White Rhythms in St. Petersburg; Cars on Standby in an old windmill near Gulbene; Bridge Router at the Nordic Council of Ministers Office in Rīga; Reality and Illusion at the State Art Museum of Pskov in Russia. She has widened her artistic horizons by making professional visits to the art workshops of Cité Internationale des Arts in Paris, by being part of a project related to the twinning of the cities of Rīga and Bremen in Rechtenfeld (Germany), by contributing to the Latvian festival in Hamburg and by participating in the Bite Open Art project in Vērmane Park of Rīga.

   

  The artist has explored the opportunities of several recognised exhibitions of drawings and has also participated in shows of paintings; this inspires her to discover new creative paths, to seek and refine her own special touch in painting. According to Patricija, one of the main sources of artistic creativity is travelling and experiencing "other climate zones of the world of art". In Brekte's own words, "Travelling and being on the move is a key part of my life".

   

  A peacock with a gorgeous tail is the studio's mascot, symbolic guru and part of the studio's logo, for which there is the following deeper connection: peacocks belong to the same species as their female counterparts peahens; the Latvian name of this bird happens to be "pāvs".

   

  To date, Peahen's premises have received some basic redecoration. In order to get things going, Brekte and her pals have already started organising events and parties, thus proving that the studio space can be used for a number of functions, including social ones.


  Scope of activities of 'Peahen'

   

  • Creatively inspiring atmosphere

  The premises are particularly suitable for carrying out 

  artistic projects and as a workshop for artists.

   

  • Painting

  The studio is intended as a place where the artist materialises her creative concepts into paintings and organises social events by inviting other artists.

   

  • Screenprinting

  In the summer of 2007, it is planned to open a public screenprinting facility and to start accepting orders. There will be special hours for excursions and demonstrations of how 'silkscreening' works.

   

  • Exhibitions and open-house days

  The Angle of Hours, a show of screenprints, as well as the first series of open-house days lasting from November 30 to December 12 of 2006 were part of the official Andrejsala festival.

   

  • Concerts

  The first gig in the studio took place on January 15, 2007, uniting two bands: Katapulta and no name. Further gigs are planned at least once per month; various DJs and groups are expected to perform.

   

  • Film nights

   

  • Photographic 'shoots'

   

  http://www.andrejsala.lv/140/409/

      


it's time to create
some sections